Únor 2012

Sušenky k čaji

17. února 2012 v 19:10 | Lavender |  Cooking
Protože jsem dostala chuť na sladké, vymyslela jsem snadný recept na sušenky k čaji. Jejich chuť lze přirovnat k piškotu, jen jsou křupavější.

Potřebujeme:
1 hrnek cukru krupice (krystalu)
2 hrnky hladké mouky
1/6 tuku na pečení (HERA)
3 vejce
1 a 1/2 lžičky prášku do pečiva
1 vanilinový cukr

Postup:
Do větší misky rozklepneme vejce, přidáme tuk, cukr a elektryckým šlehačem šleháme dokud z vajec nebude pěna a z tuku malé kouky. Potom přidáme mouku, vanilinový cukr, prášek do pečiva a ušleháme do tuhšího těsta. Lžící nebo na konci ustřihlým igelitem děláme na pěkáč s pečícím papírem kolečka (něco jako piškoty akorát větší). Dáme do trouby, kterou jsme si rozehřáli na 160o a pečeme dokud nezezlátnou. Pekáč vyndáme a sušenky necháme na talíři "dotvrdnout".

První článek

17. února 2012 v 17:50 | Lavender |  Lavender
Ahoj všichni, co si právě čtete tento článek. Já jsem Lavender (česky Levandule) a tato přezdívka mi bude sloužit, dokud blog bude "žít". Už jsem jednou blog měla, ale to už je dávno a ten už právě nežije. Jsem ráda, že teď mám nový a hlavně, že na něj mám čas, ale i přes to sem budu chodit jen jednou za týden, aby mi počítač nezabíral drahocený čas, který ráda strávím třeba vařením, čtením či jen tak procházením po polích a loukách (kéž by i v České republice byla pole levandulí :-)). Rubriky jsou označeny anglicky, jelikož angličtinu mám také ráda... Tak doufám, že se Vám tu bude líbit a budete mě navštěvovat pravidelně :-)